środa, 8 maja 2013

146. Sztalugowe grubaski na Komunię

Ostatnio baaaardzo zainspirowałam się zaproszeniami komunijnymi wykonanymi przez Dorotkę (jej twórczość chyba każdy zna i nie tylko mnie inspiruje), że poczyniłam też swoje warstwowe zaproszenia sztalugowe;)

Zaproszeń było 20 sztuk, 18 prostych, tj z prostymi kielichami ze Scrapińca, i dwa z nieco bardziej "bogatymi" kielichami i nieco inną koronką wokół digistempla. Te dwa zaproszenia były dla chrzestnych;)

Zanim jednak zaprezentuję ów zaproszenia to powiem nieco o materiałach" jako fronty kartek posłużyły mi papiery z kolekcji "W tiulach i koronkach", bazy ecru Anita's, biały papier wizytówkowy o fakturze skóry, tekturowe kielichy i hostie ze Skrapińca, a do samego ozdobienia- wykończenia posłużyły mi dwa tusze Distress, po 2 rodzaje dziurkaczy w kształcie listka i kwiatka, dziurkacz narożnikowy i brzegowy do stworzenia koronkowej serwetki wokół digi stempla, kilka cyrkoni, półperełki, tusz do emossingu, bezbarwny puder,   magic i biały skrzący brokat- zawsze ten efekt podziwiam na kartkach Dorotki;)


a teraz do rzeczy;) oto moje zaproszenia;)

Tak wyglądały ogólne zaproszenia- różniły się jedynie tłem- po 4 zaproszenia z każdego wzoru kolekcji "W tiulach i koronkach". Serwetkę wykonałam dziurkaczem brzegowym. Prosty kielich ze Skrapińca.Wszystkie razem;)Zaproszenie dla chrzestnego/chrzestnej- koronka wykonana przy pomocy dziurkacza narożnikowego, "bogaty" kielich ze Skrapińca z winogronami.


a tu kielich z chlebem i różańcem:

Przybliżenie na zaproszenia ogólne.Mały trik: zaproszenia miały być wypełniane przez dziewczynkę, której zaproszenia dotyczyły, i aby uniknąć pomyłek przy wypełnianiu, karteczka z treścią zaproszenia nie była wklejana lecz wsuwana w kieszonkę na której znajdował się cytat.

Zawsze lepiej dorobić dodatkową karteczkę aniżeli całe zaproszenie;)


a tu przybliżenie na "wkładkę" zaproszeniową, gdzie oprócz podtuszowanych brzegów pojawiły się listki z cyrkoniami w narożnikach;)
A Wy co sądzicie o takim rozwiązaniu? Lepsze są wklejane czy wsuwane karteczki z treścią?


Dorotce chciałabym podziękować za mnóstwo inspiracji;)