środa, 9 maja 2012

54. Księga ślubna

W najbliższą sobote wybieramy się na ślub kuzyna mojego męża. Otrzymaliśmy od nich zaproszenie w kolorze ecru i złota (widoczne na ostatnich zdjęciach). Postanowiłam więc, że w takiej samej tonacji wykonam dla Młodych księgę z życzeniami.

Jest to pierwsza moja taka księga, wykonana na oko (w setkach ulubionych stron i ogolnego balaganu na kompie nie mogłam dogrzebać się do kursu na taką księgę).

tu zastosowałam pewien trik, a mianowcie aby na "harmonijce nie było widać łączeń, postanowiłam na to nakleić rameczkę z identycznego papieru co baza oraz koronka, któą to właśnie podkleiłam rameczkę;) Być może już gdzieś było takie rozwiązanie pokazane, ale jak pisałąm, robiłam ów księge z głowy, i każdy detal i trik został przeze mnie wymyślony;)
za papierową koronke można wsunąć pieniążki bądź kupon totolotka. Jest on tylko przy samych brzegach przyklejony. Chciałąm uniknąć wklejania minikopert i tego typu rzeczy. Uznałam, że za ozdobnym paskiem z cytatem będzie można wsunąć "prezencik".

a tu księga w towarzystwie zaproszenia;) Posłużyło mi jako inspiracja do stworzenia księgi i dobrania odpowiedniej kolorystyki:

trochę detali:

Do wykonania księgo użyłam:
* papier wizytówkowy w kolorze ecru jako bazę księgi
* tapetę ścienną winylową AUTUMN
* preparat szkliwiący
* preparat pękający
* tusz Distress w kolorze Antique Linen ("stare płótno" jasnoszary).
* wstążeczka satynowa 2,4cm w kolorze złotym
* biała tekturka
* koronki z dziurkaczy brzegowych, dzięki uprzejmości Iwonki
* motylki i kwiatki z dziurkaczy, również od Iwonki
* klej polimerowy
* grosik na szczęście;)


ZŁOTY PODZIAŁ:
jak to juz ze mną bywa, zwłaszcza kiedy robie na oko, to dobieram odpowiednią proporcję, aby nie było ani za wąskie, ani za szerokie, krótkie czy długie;) takie w sam raz;)
Udało mi się opracować złoty podział, aby zarówno całą baza była proporcjonalna jak i harmonijka i całą reszta;)
Jakby ktoś był zainteresowany skorzystaniem z MOICH proporcji na ów księge to prosze misac na e-maila a wyśle kursik-szkic z dokładnymi wymiarami.